Şimdi ne var? Sıradaki ne?

Hızlı bir cevap ister misiniz? Dokunmuş olan her şey! Dokuma sepetler, dokuma kaseler ve hatta dokunmuş duvar dekoru ve ev içi aksesuarlar trend olmakta. Nereden mi biliyorum? Bunu bana, New York, Javits Center’da şubat ayında katılmış olduğum NY NOW®, Home for Market, Lifestyle + Gift fuarı gösterdi!

Bu yılda iki kere düzenlenen dikkate değer etkinlikteki katılımcı ve satıcıların çoğu toptancı (2.300’ü aşkın). Bu yüzden söz konusu pazar, müşterilerine ev dekoru ve mobilya gibi pek çok çeşitli kategorilerde ilham veren ürünler bulmak isteyen, meraklı perakendeciler için önemli bir buluşma noktası. Bu kategorilerden bazıları ev mobilya, eşya ve aksesuarları, çocuk oyuncakları ve evcil hayvan ürünleri, çiçek ve bahçe aksesuarları, mücevher, kırtasiye ve kişisel bakım aksesuarları. İnsanı hayrete düşüren bir çeşitlilik var. NY NOW® fuarının New York ve dünyanın dört bir yanından gelen 20.000’den fazla katılımcının bulunduğu New York’taki en büyük B2B ticaret fuarı olmasının nedenlerinden biri de bu.

İş ortaklarıma bu özel etkinlikte ev sahipliği yapıyordum ve onları bu pazara yönlendirmeme neden olan üç sebep vardı:

1. Tüm özel ürün lansmanlarını görmek.

2. Tek çatı altında her şeye erişim sağlayan iyi organize edilmiş kat planının tadını çıkarmak.

3. Etkinlik New York’ta. Yani, tasarım, trendler, moda, satış, yemek ve eğlencenin merkezinde!

Fuarı gezmeye başladığımızda, perakendeciler ve mağaza sahipleri arasındaki en önemli görüşmelerin çevrimiçi ortamda var olma ve çevrimiçi bir mağaza kurma ihtiyacı etrafında döndüğü anlaşıldı. Henüz buna sahip değilseniz, yeni müşterilere ulaşmak ve dükkanınızın gelirini artırmak için hemen yapmanız gerekir. Bu girişim, ekstra çaba, sabır ve sermaye gerektirecektir, ancak artan (bazen çok büyük ölçüde ) satış fırsatalrı ile ödüllendirileceksiniz.

Accent on Design® ve Artisan Resource® bölümleri piyasanın temel parçalarıydı ve büyük ilgimizi çekiyordu, böylece biz de onlara göz atmak için bu alanlara yöneldik.

 Accent on Design® harikaydı. Özgün ve çağdaş tasarıma odaklanmıştı; yeni, yenilikçi ya da henüz görülmemiş bir şekilde devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu bölümde yaklaşık 150 tasarım markası vardı. Bu markaların her biri, fuar organizatörleri tarafından perakendecilere yaratıcı ve çağdaş tasarımın en eşsiz örneklerini sunmak için dikkatle incelenmiş; açıkçası bu satıcılar kendi alanlarının en iyileri olarak kabul ediliyorlar.


 Artisan Resource®, ağırlıklı olmak üzere küresel zanaatkar kooperatiflerinin el yapımı tasarımlarına sahip katılımcıları içeriyordu. Pazarın bu kısmının amacı, ABD merkezli ithalatçıları uluslararası üreticiler ve ihracatçılarla birleştirmekti. Artisan Resource®’daki uluslararası üreticiler, ihracat taleplerini nasıl karşılayacaklarını bilmenin yanı sıra, aynı zamanda yenilikçiliğe, kültürel koruma ve sürdürülebilirliğe bağlı kalmayı da biliyorlar. Sunumdaki ürünler yemek odası masaüstü, seramik, tekstil, ev dekorasyonu, mücevher ve giysi gibi birkaç kategoriye ayrılıyordu. Kullanımdaki materyallerden bazıları ise seramik, cam, metal, tekstil, doğal lifler, geri dönüştürülmüş malzemeler, kağıt ve deriydi. 

Sürdürülebilirlik, bu yılki NY NOW® pazarının büyük bir parçasıydı. Perakendeciler sürdürülebilir ürünler istiyorlar ve bu yüzden sürdürülebilirlik, NY NOW®’da ürünlerini sergileyen çoğu el yapımı marka üretici ve zanaatkarı için bir gereklilik olmaya devam ediyor. Bir ürünün nereden geldiğine bakılmaksızın, büyük bir alıcı kitlesi açısından asıl önem taşıyan ürünün nasıl yapıldığı, neden yapıldığı ve ürünü yapan ustaların kim olduğudur. Etik kaynaklı malzemelerden, Adil ticaret ve / veya yerel üretim standartları ile üretilen ve çevresel etkileri en aza indiren ürünler yüksek talep görmektedir. Organik pamuk, doğal lifler, çuval bezi, kenevir ve organik ketenler bugünlerde çok popüler.

Katıldığımız ve özellikle keyif aldığımız etkileşimli toplantılardan biri Kişisel Bakım Ürünlerinde Gelişen Eğilimler üzerine yoğunlaşmıştı. Konuşmacılar Allan Share (Spa Endüstrisi Derneği Başkanı) ve Patti Biro (spa ve wellness endüstrisinde saygın bir danışmanlık firması olan Patti Biro ve Associates’in sahibi ve kurucusu) idi. Cilt bakım ürünlerinin tarihte ilk kez renkli kozmetik ürünlerinden fazla sattığını öğrenmek iş ortaklarımı ve beni çok etkiledi. Belki de bu, 1946-1964 arasında doğan Baby Boomer kuşağının yaşlanmasından kaynaklanıyor, fakat aynı zamanda güvenli cilt bakımının öneminin anlaşılmasıyla da bir ilgisi olmalı. Bu popülerliğin bir sonucu olarak, kişisel bakım ürünü pazarı, her zamankinden daha fazla seçenekle patlıyor. Spa ve wellness ürünleri, karayolu dinlenme tesisleri, bahçe ürünleri satan mağazalar gibi çok çeşitli yerlerde satılmaktadır. Ayrıca, Kore’den gelen cilt bakım ürünleri geçmişe nazaran çok daha büyük bir oranda sergilendi. Kuzey Amerika’daki, Kore’de yapılan güzellik- özellikle yüz bakımı- ürünlerine yönelik talepte artış var. Bu popülerliğin bir kısmının, Güney Kore Hükümeti’nin mevcut güzellik kültüründen yararlanan bir kampanya oluşturmadaki etkili çalışmasından kaynaklandığına inanıyorum.

NY NOW® muhteşem bir deneyimdi, bayıldık! 12-15 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sürprizlerle dolu yaz fuarına katılmak için sabırsızlanıyoruz.

Amerika pazarında iş geliştirme fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için AFK Strategies Inc., iş stratejileri ve çözümleri konusundaki liderlerle irtibata geçebilirsiniz.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve ABD’de ortak olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme (satış) şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla şirketlerin mesleki zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, yerel düzeyde ABD’deki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD’li şirketlerin büyümesine de yardımcı olmaktadır. Hizmetler üç temel alanı kapsar: İş geliştirme (Satış), Tedarik zinciri yönetimi ve Marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile irtibata geçebilirsiniz. info@afkstrategies.comLeave a Reply