Yapılmış. İçinde. Çin. Muhtemelen bu üç kelimeyi sahip olduğunuz hemen hemen her şeyde görmüşsünüzdür. Giydiğimiz kıyafetlerden kullandığımız telefonlara kadar Amerika, Uzak Doğu’daki bu üretim merkezinden ihraç edilen ürünlere büyük ölçüde güveniyor. Ancak, son yıllarda Amerikan şirketleri için yeni trend, işlerini “eve” getirmektir. Mevcut yönetim tarafından desteklenen birçok Amerikalı, geçmişte dış kaynaklı olan bu imalat işlerinin Amerikan topraklarına iade edilmesini talep ediyor. Bu fikir, Çin yapımı ürünlere karşı bir tepkiye yol açtı ve Amerikan şirketlerinin Çin’de çalışmayı bırakması gerektiği yönündeki sosyal damgayı yarattı.

İşleri Amerika’ya iade edip etmeme tartışması sürse de, “Made in China” anlaşmazlığıyla ilgili bir gerçek devam ediyor: Amerikan şirketleri Çin’de finansal refahın tadını çıkarıyor! Dünyanın en kalabalık ülkesi olan Çinliler sonuç olarak en çok parayı harcıyorlar ve bu nedenle Amerikan şirketleri işlerini onlara getirerek büyük bir ödül alabilirler. Bu nedenle, işinizin “Made in China” olması, işinizin yalnızca dış pazarda başarılı olmasına değil, aynı zamanda dünyanın en büyük tüketici tabanından gelen satışların artmasına da YARDIMCI olabilir. Çin pazarına geçişin yanı sıra, işinizi geliştirmenin bir başka harika yolu da Çin pazarından tedarik veya satın almaktır.

AFK Stratejilerinde, müşterilerimize Çin pazarını en üst düzeye çıkararak işlerini büyütmeleri için çeşitli yollar sunmaya inanıyoruz.

Yerel şirket

Çin pazarına en popüler geçiş, yerel bir ortak edinmenin denenmiş ve gerçek uygulamasıdır. Başarılı bir hamle için Çinli bir ortağa sahip olmak çok önemlidir, çünkü bunlar yalnızca mevcut ekonomik iklime içeriden bir bakış sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Çin kültürü hakkında başka türlü sahip olamayacağınız paha biçilmez bir fikir sunacaktır. Yerleşik bir yerel Çinli şirketle ortaklık, sayısız fayda sağlar; en kritik olanı, Çin’in son derece karmaşık düzenlemeleri, yasal süreçleri ve devlet işleri söz konusu olduğunda rehberlik etmektir. Çin gibi yeni bir pazarı test etmek, keşfedilmemiş sularda gezinmeye benzer ve her ikisi de bir rehber yardımıyla çok daha kolaydır. Yerel bir Çinli şirket, taşınmanızın ilk aşamalarında size yardımcı olacak rehber olacaktır.

Ortak girişim

Çin’e geldiğinizde işletmenizin daha da fazla desteğe ihtiyacı olabileceğini düşünüyorsanız, küçük işletmeniz bir ortak girişimi düşünebilir. Yeni bir pazara giren birçok Amerikan şirketi, o ülkede zaten iyi kurulmuş bir şirketin devlet desteğine ve finansal desteğine ihtiyaç duyacak ve klasik şarkının dediği gibi, hepimizin dayanacak birine ihtiyacı var. Bu durumda, bağımsız olarak yönetilen üçüncü bir şirkete yaslanmak, küçük işletmenizin ağları gibi mevcut bir Çinli şirketle kaynakları paylaşmasına ve ayrıca borçları ve giderleri paylaşmasına olanak tanır.

Tamamen Yabancı Sermayeli İşletme

Tamamen Yabancılara Ait İşletme (WFOE), Çin’de kalıcı olarak mağaza kurmak isteyen Amerikan şirketleri için popüler bir yatırım mekanizmasıdır. Ortak girişimlerden farklı olarak, WFOE bir işletmenin yabancılara ait bir limited şirket kurmasına izin vererek, onlara ticari girişim üzerinde daha fazla kontrol ve esasen Amerikan şirketlerinin alışkın olduğu aynı özgürlük sağlar. WFOE’ler, özerklik ve fikri mülkiyetin korunması gibi avantajlarla dolu olsa da, bir WFOE oluşturma süreci pahalı ve uzun olabilir. Bununla birlikte, bu potansiyel olarak maliyetli kurulum, kesinlikle sonuç verecek ve Amerikan şirketlerine, çoğu kişinin yabancı bir pazarda çalışırken paha biçilemez olduğuna inandığı bir şey verecektir: Çinli ortaklardan bağımsızlık ve onların şirketinizdeki hisseleri.

Ajan

AFK Strategies olarak şirketlere Çin’de iş kurmanın erken aşamalarında ajanslarla çalışmalarını öneriyoruz. Ben şahsen yedi yıl Çin’de yaşadım’; İlk önce Çin’in güneydoğusundaki Shenzhen’e taşındım. Shenzhen, Hong Kong’a çok yakındır ve aslında Çin’in 80’lerde ticarete başlayan ilk kısmıydı. Daha sonra birçok uluslararası şirketin göç etmeye başladığı Şanghay’a taşındım. Çin pazarına ilişkin bilgim sayesinde AFK ekibimiz hızlı ve kolay bir şekilde iş kurmanıza yardımcı olabilir. Bir acente olarak, personel istihdam etmek, satışları gerçekleştirmek ve mal ithal etmek gibi yabancılar için zorlayıcı olabilecek işinizin çeşitli yönlerini ele alıyoruz. Bir acente kullanmak, dış pazarda yeni başlayan şirketler için harikadır ve onlara hızlı ve taahhütsüz bir seçenek sunar.

İşletmeniz dünyanın en büyük pazarında genişlemeye hazırsa, Çin pazarına girmeye hazır olabilirsiniz. “Made in China” Amerika’da göründüğü gibi bir tabu değil, işinizi bir üst seviyeye taşıyacak bir hamledir. İşletmenizi Çin’e taşımak sizin için doğru değilse, Çin pazarından ürün tedarik etmek veya satın almak, Çin’in şirketinizin birlikte çalışması için uygun olup olmadığına bakın. Ekibimiz, tam bir şirket hareketinden uluslararası tedarik ve tedarik zinciri yönetimine yardımcı olmaya kadar Çin ile çalışmanın tüm yöntemlerinde size yardımcı olmaya hazırdır. AFK Strategies Inc.‘deki Çin dış pazarındaki uzmanlarımızla bugün iletişime geçin ve işinizi Uzak Doğu’ya nasıl getirebileceğimiz hakkında daha fazla bilgi edinin.

Öyleyse, Çin iş stratejileri ve çözümlerinde lider olan AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine de yardımcı oluyor. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme.

Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply