Uluslararası seyahat, mükemmel bir heyecan ve endişe fırtınasıdır. Varış noktanızı seçmekten, bilet rezervasyonu yapmaktan, otel konaklamalarını ayarlamaktan ve bagajınızın bagaj teslimini tamamlamasını sağlamaktan, uçak kalkmadan önce dikkate alınması gereken birçok faktör vardır. Şimdi, işinizi yurtdışına taşımak istediğinizde gereken endişeyi ve planlamayı hayal edin.

Amerika Birleşik Devletleri’ne giren veya satın alan yabancı şirketlerin artan eğilimi, ABD’yi uluslararası şirketlerin girmesi için ideal bir yer haline getirdi. Ancak bir şirketin Amerika’da mağaza açmayı bile düşünmeden önce, kusursuz bir pazara giriş stratejisi oluşturmaları gerekir. Pazara giriş stratejileri, şirketinizin mal veya hizmetlerinizi yeni bir pazara tanıtmaya hazırlanmak için attığı plan ve adımlardan oluşur. Başarılı pazara giriş stratejileri zaman alır ve tek boyutlu değildir, bu da bir strateji geliştirmeyi göz korkutucu bir görev gibi gösterebilir.

Şirketiniz ABD’ye girmeyi düşünüyorsa, pazara giriş stratejisi geliştirmeyi çok kolay hale getirebilecek çeşitli seçenekler vardır.

ortaklık

Beatles’ın bir zamanlar dediği gibi, bazen hayat arkadaşlarınızdan biraz yardım alarak daha kolaydır. Girişinizden önce ABD’de bağlantı kurmak, ABD pazarında yeni başlayan bir şirket için çok önemlidir. Şirketinizin ABD gibi bir dış pazara girmesinin ilk yollarından biri, şirketinizin yabancı giriş yükünü diğer güvenilir müttefiklerle paylaşmasına olanak tanıyan ortaklık kurmaktır. Ortaklık, üretimi koordine etmek için ortak pazarlama kadar basit olabilir. ABD’deki yerel ortaklar, şirketinizin yerel kültür ve mevcut pazar ortamı hakkında değerli bilgiler edinmesine yardımcı olabileceğinden özellikle önemlidir.

Ortak girişimler

Ortaklığın bir alt kümesi olan ortak girişimler, bağımsız olarak yönetilen üçüncü bir şirketin kurulmasını gerektirir. Bir taşla iki kuş vurmak gibi düşünün; iki veya daha fazla şirket, benzer bir amaç için çalışırken bir ortak girişimin ortak mülkiyetini sürdürür. Ortak girişimler, şirketinizin ABD pazarına girmesini sağlarken zaman ve para gibi değerli kaynaklardan tasarruf sağlar. En başarılı ortak girişimlerden biri, ilgili tüm taraflar için son derece karlı olduğunu kanıtlayan popüler akış hizmeti Hulu’nun oluşturulmasıydı.

Şirket Satın Alma

Bu, özellikle ABD Pazarına girmeye çalışan orta veya küçük ölçekli bir şirket için büyük bir girişim gibi görünse de, bir şirket satın almak aslında son derece kazançlı bir yaklaşım olabilir. İlk genel gider ortaklıktan daha pahalı olsa da, bir ABD şirketi satın almak yalnızca yerleşik bir Amerikan markasının statüsünü değil, aynı zamanda yerel pazar bilgisini, sağlam bir müşteri tabanını ve federal hükümetten bir Amerikan işletmesi olarak tanınmasını da sağlar.

e-iş

Bu gün ve çağda, giderek daha fazla insan tuğla ve harç mağazalarını terk ediyor ve bunun yerine ihtiyaçlarının çoğu için İnternet’e güveniyor. Yiyecek satın almaktan yeni bir dil öğrenmeye kadar, ihtiyacınız olan hemen hemen her şeyi İnternette bulabilirsiniz ve işletmeniz bu gelişmekte olan pazardan faydalanabilir. Ortalama bir Y kuşağı günde yaklaşık 7,5 saatini çevrimiçi olarak geçiriyor ve X kuşağının hemen arkasında 6,5 ​​saat internette geziniyor. İşletmenizi çevrimiçi ortama aktarmak, şirketinizi İnternet’te gezinen milyonlarca Amerikalıya gösterebilir ve nispeten uygun maliyetlidir.

Yurtdışına seyahat etmek stresli olabilir, ancak günün sonunda getirisi inanılmazdır. 18 yılı aşkın bir süredir uluslararası olarak çalıştım ve dört farklı ülkede yaşadım ve nereye giderseniz gidin yeni bir şeyler deneyimlemenin sizi her zaman zenginleştireceğini söyleyebilirim. Aynı ilke, işinizi yurt dışına taşımaya hazırsanız da geçerlidir. Şirketiniz için mükemmel pazara giriş stratejisini seçmek, işinizi başarıya ulaştırmanıza olanak sağlayacaktır. Küçük bir hazırlıkla şirketiniz ABD Pazarına girmeye ve beklentileri aşmaya hazır olacaktır.

Şirketiniz hedef pazarını genişletmeye hazır mı? İşletmenizi sorunsuz bir şekilde ABD’ye aktarmanın yolları hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? İşinizi yurtdışına genişletmeye HAZIRsanız, bunlar ve ABD Pazarına girişinizi başlatmanın diğer yolları hakkında daha fazla bilgi edinmek için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.

AFK Strategies Inc., Ortaklarımıza Çin’de, Türkiye’de ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Ortakları olarak hizmet etmeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı oluyor. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine yardımcı olmaktadır. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme.

Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply