San Francisco’da Eğlenceli Kış Süslü Yemekleri!

Yemek gösterileri, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleştiklerinde çok eğlencelidir. Milyonlarca atıştırmalık, peynir, içecek ve çeşni örneği ile en yeni ve en büyük gıda trendlerini içeren çok sayıda sergi var. Benim favorilerimden biri – The Winter Fancy Food Show – bu yılın başlarında San Francisco’da (21-23 Ocak) gerçekleşti ve biz de katılabildiğimiz için şanslıydık. The Fancy Food Show’un bu kış versiyonu, normalde gelişen özel ve gurme gıda pazarında yeni ürünler, malzemeler ve fikirlerin en iyi sergilerinden biridir. Gelişmeye devam eden bir sektör: Özel gıda endüstrisindeki satışlar, 2014’te %44 artışla 88,3 milyar dolardan 2016’da 127 milyar dolara ulaştı.

Özel gıdalardaki trendleri keşfetmenin en iyi yolu yemek yemek ve yemek yemektir! Ve dünyanın dört bir yanından 1.400’den fazla katılımcının sergilediği 80.000’den fazla farklı özel yiyecek ve içecekle, 2018 Winter Fancy Food Show’dan daha iyi bir yer olamaz.

Bu yıl, üç farklı trend fark ettim.

1. Kurabiye Hamuru: Ne düşündüğünüzü biliyorum. Kurabiye hamuru 90’larda büyük bir şey değil miydi? 1991’de Ben ve Jerry’s Kurabiye Hamuru dondurması sayesinde sahneye çıktığı doğru olsa da, bugünün kurabiye hamuru seçenekleri çok daha çeşitlidir (The New York Times, 2017’deki en son tatlı trendi olarak çiğ kurabiye hamurunu selamladı) bol miktarda benzersiz kurabiye hamuru ile. Artık tüketiciye sunulan malzemeler ve tatlar – Şekerli Kurabiye, Kurabiye ve Krema, Fıstık Ezmesi, Zencefilli Çıtır çıtır ve Graham Kraker bunlardan birkaçıdır. Yemeye hazır kurabiye hamuru, yumurtaları pastörize ederek veya dışarıda bırakarak ve normal bir kurabiye hamurunun taşıyacağı bakterileri yok etmek için unu bekleterek veya ısıl işlem uygulayarak yapılabilir.

2. Ortadoğu Mutfağı: Artık sadece humus değil. Amerikalılar, Orta Doğu’dan etnik yiyecekleri ve mutfağı keşfetmeye ve karşılamaya devam ediyor. San Francisco’daki gösteri, bölgedeki ve çevresindeki birçok farklı ülkeden malzemeleri ve pişirme tekniklerini kutladı.

3. Et Atıştırmalıkları: Bir zamanlar sarsıntılı, nitratlar, koruyucular ve sodyumla dolu ve sadece marketlerde satılan gizemli bir et parçasıydı. Sarsıntılı artık o kadar popüler ki, atıştırmalık koridorunu ele geçirdi. “Yeni” sarsıntılı, popülerliği artmaya devam eden düşük karbonhidratlı, yüksek proteinli bir atıştırmalıktır. Tatlar, ekşiden (chorizo ​​and lime) tuzluya (Şükran günü temalı) ve tatlıya (akçaağaç yaban mersini) kadar çeşitlilik gösterir. Sarsıntılı formatlar, hareket halindeyken bir granola çubuğunun rahatlığıyla etin yumruğunu isteyen tüketicilere hitap ediyor. Çoğu sarsıntılı marka artık yüksek kaliteli etlere (genellikle antibiyotik içermeyen ve genellikle otla beslenen), düşük şekere ve minimum sodyuma öncelik veriyor; bu yüzden sarsıntılı nispeten sağlıklı bir atıştırmalık olabilir. Fancy Food Show’daki bazı şirketler, daha yumuşak bir ısırık için havada kurutma ve talaş benzeri bir doku oluşturmak için eti ince dilimleme gibi yenilikçi teknikler sergilediler.

Şovdaki bir başka trend, lezzetten ödün vermeden içkiyi azaltmak isteyen tüketicilere hitap ediyordu. Alkolsüz içecekler yaygındı. Alkolsüz alkollü içeceklerden sirke aromalı alkolsüz içeceklere kadar bu kategorideki seçenekler patlamaya devam ediyor. Giderek daha fazla tüketici alkol alımını azaltıyor veya alkolü tamamen bırakıyor ve markalar da buna yanıt veriyor. Örneğin, artık farklı kahve türleri mevcut ve yiyeceklerle eşleştirilmesi bekleniyor: Şarap yerine rafine, alkolsüz bir alternatif.

Bu yıl San Francisco’daki bir diğer sıcak konu hala sürdürülebilirlikti. Fuarda bitki bazlı özel gıda seçeneklerine ve/veya ürün inovasyonu yoluyla gıda israfını azaltmaya odaklanan birkaç katılımcı vardı. Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde gıda arzının %30 – %40’ı israf ediliyor. Şirketler bu durumun sonuçlarını kavramaya başlıyor ve gıda üretiminden kaynaklanan artıkları yeni ürünlerde kullanmak gibi israfı en aza indirmenin yollarını arıyor.

Son olarak, tüketici raporlarına göre özel gıdaların ABD pazarı için önemli olmasının nedeni budur: Gençler (15-29 yaş arası) diğer tüm yaş gruplarından daha sık ve daha geç yemek yer. %32’si sabah 10-11 arası kahvaltı yapıyor; %26’sı öğle yemeğini öğleden sonra 2-3 civarında, %32’si akşam yemeğini akşam 8 veya 9’da yiyor. ABD’de tüketiciler gün boyunca düzenli olarak atıştırırlar, ancak atıştırma için en popüler saatler 14:00 ile 15:00 ve 20:00 ile 21:00 arasıdır.

Uluslararası bir ankette, ABD, diğer birçok ülkedeki insanların yemek yediği veya öğleden sonraları öğleden sonraları öğlen 12’de ve öğleden sonra 2-3’te (sırasıyla %20 ve %46) atıştıran katılımcıların en yüksek payını kaydetti. gün yemeği.

Ankete katılanların dörtte birinden fazlası (%26) 22.00 ile 23.00 arasında düzenli atıştırma yaptığını bildiriyor. Bu, 15-29 yaşındakilerin %37 kadarı için geçerliydi. 15-29 yaş arası aynı gençler, günün her saatinde başka bir yaş grubundan daha fazla atıştırma yapıyor. Bu yaş grubunun şaşırtıcı bir şekilde %59’u ve %46’sı sırasıyla öğleden sonra 2-3 ve akşam 4-5 arasında atıştırma yapıyor.

Amerikan gıda endüstrisindeki iş kurma fırsatları hakkında daha fazla bilgi edinmek için iş stratejileri ve çözümlerinde lider olan AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.

San Francisco’da Eğlenceli Kış Süslü Yemekleri!

Özel gıdalardaki trendleri keşfetmenin en iyi yolu yemek yemek ve yemek yemektir! Ve dünyanın dört bir yanından 1.400’den fazla katılımcının sergilediği 80.000’den fazla farklı özel yiyecek ve içecekle, 2018 Winter Fancy Food Show’dan daha iyi bir yer olamaz.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortakları olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine de yardımcı oluyor. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply