Birçoğunuzun bildiği gibi, her yıl oldukça fazla sayıda inanılmaz endüstri etkinliğine katılabilecek kadar şanslıyım, ancak her zaman özellikle bir tanesinde gözüm var: Her yaz New York’u vuran Summer Fancy Food Show. Bu yüzden, Specialty Food Association’ın yaz vitrininin 64. baskısı için Manhattan’daki harika Javits Center’a büyük bir heyecanla döndüm. Ve hayal kırıklığına uğramadım. Bu yılki gösteri daha önce katıldığım tüm gösterilerden daha ilham verici ve enerjikti!

30 Haziran’da 50.000’den fazla ziyaretçinin katılımıyla, 54 ülke temsil edilerek ve büyük gıda zincirlerinden, restoranlardan ve ithalatçılardan özel yiyecek ve içecek alıcıları ile işler başladı. Bu, Kuzey Amerika’daki en büyük özel gıda endüstrisi etkinliğidir ve çoğu kişi bunu dünyanın en önemli etkinliği olarak görmektedir.

Özel Gıda Derneği her yıl bir ortak ülkeye sahip olmayı seviyor ve bu yıl Yunanistan oldu. Tahmin edebileceğiniz gibi, Yunan zeytinleri ve Yunan zeytinyağı, özellikle Avrupa Birliği’nin “Olive You” programı tarafından desteklendi.

Türkiye Ege İhracatçı Birlikleri’nin 39 Türk firması ile birlikte düzenlediği gösteriye, kurutulmuş, dondurulmuş, konserve, salamura ve konserve meyve ve sebzeler, balık, makarna, kuruyemiş, meyve suları, tahıllar, şekerlemeler, zeytinler, zeytinyağı, otlar ve baharatlar. Hatta Au Mas Turque şefi Özlem Cranston’ın ev sahipliğinde konukların geleneksel Türk yemekleri olarak kabul edilenlerin ötesine geçerek Türk mutfağının eşsiz ve kapsamlı tatlarını, aromalarını ve dokularını sunabilecekleri yemekleri izleyip öğrenebilecekleri ve tadabilecekleri “Yemek Şovları” bile düzenlendi. mutfağı sunuyor.

Ancak gösterideki en büyük uluslararası varlık Yunanlılara veya Türklere ait değildi. İtalyanlara aitti. Hudson Nehri’ne bakan Javits Center’ın tepesindeki muhteşem yeni pişirme alanından “Olağanüstü İtalyan Lezzeti” yüzlerce Made in Italy ürününü sergiledi. Hatta dokuz tam donanımlı açık mutfak ve -tahmin ettiğiniz gibi- İtalyan şaraplarının bulunduğu bir şarap barı vardı. Bu etkileyici bölgeye yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’nden seçilmiş ticari alıcılar erişebiliyordu.

Bu sergileri ve etkinlikleri sevsem de, Summer Fancy Food Show’da her zaman odaklanmaya meyilli olduğum şey trend olan şeydir. Yeni ve eğlenceli ne var? İşte keşfettiklerimden bazıları:

Köpüklü İçecekler

Gazlı meyve suları, sular ve çaylar pazarda çok yer kaplıyor. Alkollü ve şekerli içeceklere sağlıklı ve pratik bir alternatif olarak görülüyorlar. Bu tür gazlı içecekler, şekerli gazlı içecekler için daha sağlıklı bir takastır. Bir örnek, Wine Water Ltd. adlı İsrailli bir girişimden geldi. O.Vine, şarap yapım sürecinde atılan artık üzüm kabukları ve çekirdekleri ile aşılanmış bir kaynak suyu içeceği serisini piyasaya sürdüler. Şirket, içeceklerin, alkolün olumsuz etkisi olmaksızın şarabın aromasını ve sağlığa faydalarını sağladığını iddia ediyor.

· Karnabahar Bazlı Ürünler

Ana bileşen olarak karnabahar içeren ürünler son zamanlarda pazarı sular altında bıraktı. Sebze, From the Ground Up kraker ve simit, Outer Aisle Gurme pizza kabukları ve ince sandviçler ve Caulipower Un’dan Cauli-Flour gibi ürünlerde önemli bir bileşendir. Kitchen & Love’dan şimdi, pirincin yerine kıyılmış karnabahar içeren karıştır ve hazır yemekler üretiyor. Çeşitleri arasında Hint sebze köri, Fas sebze harissa ve Peru sebze ceviche bulunur.

· Afrika Mutfağı

Yakın zamanda Orta Doğu mutfağına yönelik araştırmalar ve odaklanma, doğal olarak Batı Afrika’dan ortaya çıkan lezzetlerin ve bileşenlerin artan erişilebilirliğinin yolunu açmıştır. Benim için göze çarpan yemeklerden biri, Senegal’den gelen soğan ve marine edilmiş kümes hayvanları veya balıklarla yapılan hassas baharatlı bir yemek olan Yassa’ydı.

Bitirmeden önce, yılın Summer Fancy Food Show’un en sevdiğim alanından bahsedeyim. Bu…davul…Geleceğin Pazarı Açılır Penceresi! Sektördeki en son trendleri takip etmeyi ne kadar sevdiğimi zaten biliyorsunuz ve bu sergi sadece şu anda gıda dünyasını yeniden tanımlamakla kalmayıp, önümüzdeki 25 yıl boyunca da bunu yapmaya devam edecek olan gıda ürünlerine bir bakış sağladı. Katılımcılar, geleceğin bakkalından nasıl ve ne satın alacaklarını öneren kişiselleştirilmiş bir dijital alışveriş arayüzüne erişebildiler. Arayüz, bir dokunmatik ekranlı alışveriş kioskunda altı kısa soruya verilen yanıtlara dayalı kişisel bir “Yiyecek Kimliği” profili oluşturmak için 31 yerleşik konsept gıda ürünü kullandı.

Kendi hikayeni yaratmaya hazır mısın? İş stratejileri ve çözümlerinde lider olan AFK Strategies Inc. ile iletişime geçerek Amerikan gıda endüstrisinde iş fırsatları oluşturun.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortakları olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine de yardımcı oluyor. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply