New York’ta sonbahar. Daha iyi bir şey var mı? Özellikle NY Women’s şehirdeyken, gerçekten olabildiğince iyi. NY Women’s, gelecek İlkbahar ’18 koleksiyonlarının giyim, ayakkabı ve aksesuarlarını sergilemek için talep gören markaları ve tasarımcıları şehre getiren inanılmaz bir moda etkinliğidir. Tüm etkinlik UBM Fashion tarafından organize edilir ve çeşitli farklı şovlara ayrılır. COTERIE (Kadınlar için Yükseltilmiş Çağdaş Giysiler, Aksesuarlar ve Ayakkabılar) ve SOURCING@COTERIE (Dünya Çapında Fabrikalar ve Kumaş Sağlayıcılarından oluşan Jüri Seçimi)’yi incelemek beni çok heyecanlandırdı.

COTERIE’deki muhteşem teklifleri incelemek için çok fazla zaman harcadıktan sonra, SOURCING@COTERIE’ye göz atmak için kendimi çektim. Burası üst düzey fabrikaların ve kumaş sağlayıcıların ürünlerini sergiledikleri yerdi.

SOURCING@COTERIE, fuardaki küratörlüğünü yaptığı üretici grubu için uluslararası lüks markalarla bağlantı kurma ve ilişkiler kurma şansıydı. Üreticiler benzersizdi: daha düşük minimumlarda ve yüksek kaliteli üretimde uzmanlaştılar. Kalabalık fuarda yürürken, düzenli olarak tüm Avrupa ve Kuzey Afrika’yı ve daha sonra Çin ve Vietnam’ı gezdiğim hazır giyim perakende sektöründeki ilk günlerime geri götürüldüm. Seyahatlerim sırasında daha çok gördükçe işin nasıl yürüdüğünü daha iyi anladım; ve daha da önemlisi, nasıl çalışması gerektiği. O zaman – şimdi olduğu gibi – giysinizi en iyi üretecek ülkeyi seçmeye yardımcı olmak için dört kilit soru sormak önemliydi.

1. Ürün nedir?

Bir gömlek mi? Bir gömlek mi? Özelleştirilmiş bir jakarlı kumaşla mı çalışıyorsunuz? İtalya, İspanya ve Türkiye gibi bazı ülkeler bir ürün türünde üstün olurken, diğerleri birçok ürün türü için üretim seçenekleri sunuyor. El çantanızı bir ülkede üretmek ve size özel kotunuzu idare edebilecek başka bir ülke bulmak zorunda kalmak istemediğiniz için, bir ülkede çeşitli giysiler üretebilirseniz hayatınız çok daha kolay olacaktır.

2. Fiyat noktanız ve marjınız nedir?

Düşük fiyatlar söz konusu olduğunda Çin ve Güney Asya’nın başı çektiğini herkes biliyor. Ancak üretim sürecinin kendisine, işçiliğe ve kaliteye önem veriyorsanız, dünyanın bu kısmı en iyisi olmayabilir. Premium ve üst düzey giyim markaları, üretimleri için Türkiye, İtalya, Portekiz ve Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelere bakmalıdır. Süreci denetlemek ve bu ülkelerdeki özel ihtiyaçlarınızı açıklamak çok daha kolaydır. Elbette, en ucuz fiyatları alamayabilirsiniz, ancak esnek ödeme koşulları, nitelikli insan kaynağı ve gerekli sağlık ve çevre standartlarına sahip akreditasyon elde edeceksiniz.

3. Peki ürünümü nerede ürettirmeliyim?

Bir seçim yapmadan ve üretime başlamadan önce birkaç fabrikayı ziyaret etmek için biraz zaman ayırın veya AFK Strategies gibi bir şirketin seçeneklerinizi denetlemenize yardımcı olmasına izin verin. Potansiyel ortaklarınızın ne kadar organize, güvenilir, sorumlu ve güvenilir olduğunu bilmeniz gerekir. İtalya, Portekiz, Romanya ve Türkiye gibi ülkeler, hazır giyim üretimi için mükemmel yerler olarak öne çıkıyorlar. Uzak Doğu’daki birçok üretici tarafından belirlenen minimum sipariş boyutu gerekliliklerini talep etmeden birinci sınıf ürünlerin nasıl üretileceğini biliyorlar.

4. Etik ve sürdürülebilir mi?

Ürününüzün sorumlu, etik ve sürdürülebilir bir şekilde üretildiğinden emin olmak önemlidir. Durumun böyle olduğundan emin olmak için, birkaç ülke bir üretici seçmeyi kolaylaştıran yönergeler oluşturmuştur. Örneğin, Türkiye’de çoğu kaliteli hazır giyim üreticisi, üretimi izlemek ve şirketin çevresel ve sosyal refah üzerindeki etkilerini izlemek için şirketlerinde KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) departmanları kurmuştur.​

Bu günlerde, doğru kaynak bulma konumuna karar vermek her zamankinden daha önemli. Türkiye’nin hazır giyim perakendecileri için vazgeçilmez olan temel bileşenleri sunduğunu görüyorum: Ürünün kalitesi, farklı kaynak ihtiyaçlarını karşılama kapasitesi ve adil fiyatlandırma. Türkiye, iyi gelişmiş bir tedarik zincirine ve üreticilerin küçük ve çeşitli siparişleri hızlı bir şekilde doldurmasına olanak tanıyan dikey bir üretim kapasitesine sahiptir. Ülke, pamuk, yün ve polyesterin önde gelen üreticisidir ve denim, triko, dış giyim, mayo, iç giyim, iç çamaşırı ve çeşitli talep üzerine her türlü giysiyi üretebilen devasa bir imalat sektörüne ev sahipliği yapmaktadır. Aksesuarlar. Her şey ülke içinde halledilebilir – birden fazla lokasyona gerek yok!

Çin ve Vietnam’ın sunduğu şeyleri seviyorum (oradaki deneyimlerimi yakında yazacağım!) ama bence Türkiye gibi ülkelerin sorumlu üretim, kaliteli işçilik, üretim çevikliği ve adillik arasında çekici bir denge sağlamak için ortaya çıkmış olması harika. Fiyat:% s. AFK Strategies’in ihracatçı firmaları, uluslararası alıcıların denetim sistemlerinin sıkı kontrolü altında olup, üreticilerimiz insancıl, çevre dostu, ulusal ve uluslararası yasalara uygun bir üretim ortamını sürekli olarak sürdürmektedir.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortakları olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine de yardımcı oluyor. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply