New York – Bir grup ev tekstili üreticisi, New York Ev Modası Pazarı öncesinde bir Temmuz pazarı önizlemesi için kayıt açtı.

Etkinlik 9-10 Temmuz tarihlerinde Fifth ve Madison Avenues arasındaki Turkish Trade Center, 10 E. 34th St.’de randevu ile gerçekleştirilecek. Önizleme, ithalatçıların ve ev tekstili profesyonellerinin Eylül pazar haftasından önce numune geliştirmek için Türk üreticilerle birlikte çalışabilmesi için zamanlandı.

Türk şirket ve kuruluşlarının ABD’deki işlerini büyütmelerine yardımcı olan bir danışmanlık şirketi olan AFK Strategies Inc.’in başkanı Fergul “Fergie” Kuzucuoğlu, “Bu, Çin tarifeleri ışığında tedarik zincirlerini çeşitlendirmek için iyi bir fırsat” dedi.

10 E. 34th Street’teki kalıcı showroomlar, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iki yıl önce kuruldu. Bir katta ev tekstili üreticileri, diğer katta ise fason sektöre hizmet veren firmalar yer alıyor.

“Binada yedi ev tekstili üreticisi var. Hepsinin BSCI, BCI ve GOTS organik pamuğu da dahil olmak üzere sürdürülebilirlik sertifikaları var” dedi.

Şirket sahiplerinin açık ev randevuları için uygun olacağını da sözlerine ekledi. Katılımcı şirketler şunları içerir:

• Apolena: Dekoratif yastıklar, kilimler, bebek ev tekstili ve dekoratif aksesuarlar, dekoratif ve goblen kumaşlar

• Ilay: dijital baskı, döner baskı

• JADO Tekstil: Yatak üstü, masa örtüleri ve yastık kılıfları

• Kaynak: Havlular, bornozlar, banyo paspasları, mutfak havluları, plaj havluları

• MS: Havlular, bornozlar, peştemaller, mutfak havluları, nevresimler ve banyo paspasları

• Sökücüler: Havlular ve bornozlar

• Sönmez: bornozlar, duş perdeleri, peştemal bebek takımları.

Ev Modası Ürünleri Derneği (HFPA) üyesi olan Kuzucuoğlu, Türk Ticaret Merkezi’nin bu ev tekstili firmaları hakkında farkındalık yaratmasına yardımcı oluyor ve 5. Cadde ev tekstili koridorunun bitişiğinde sergileniyor. Daha önce VCNY’de e-ticaret kategori direktörüydü. Bundan önce Çin’de, JYSK Group’un bir parçası olan Danimarka’da Next UK ve JYSK dahil olmak üzere Avrupa perakende zincirleri adına çalıştı.

Gelecek ayın açık ev piyasası önizlemesine olumlu bir yanıt gelirse, ticaret merkezi daha fazla etkinliğe ev sahipliği yapacak ve yılda iki kez açık bir showroom’u tekrarlayacak – New York pazar haftasından yaklaşık sekiz hafta önce, dedi.

Açık kapıya kayıt olmak için fergul@afkstrategies.com adresinden Kuzucuoğlu ile iletişime geçin.