Première Vision New York ve Texworld NYC 2018 Summer

İlk kez 2000 yılında lanse edilen Première Vision, moda profesyonellerine en yeni kültür ve yenilikleri hızlı bir şekilde taşımak için çalışmaya devam ediyor. Yaratıcı tekstiller ve yüzey tasarımları açısından en iyi uluslararası etkinliklerden biri. Seminerler ve konuşmacıların (Smart Talks- Akıllı Konuşmalar) yanı sıra, tüm etkinliğe benim de bayıldığım çekici bir eğitim ortamı hâkim.

Deri, Aksesuar, Tasarım, Kumaş ve İmalat/İplik/ Triko gibi beş ana endüstri sektörlerinin uluslararası temsilcileri, Pier 94’te Kuzey Amerika’nın en iyi ve en parlak moda profesyonelleri ile bağlantı kurma imkanına sahip oluyor. En iyi uluslararası tabakhaneler, kürkçüler ve üreticiler burada yer alıyor. Dünyanın önde gelen imalathaneleri çalışanlarını buraya gönderiyor. Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş stüdyolar, en son tekstil model ve desen koleksiyonlarını gururla sunmak için buraya akın ediyorlar. Siparişçiler ve üreticiler yüz yüze görüşebiliyor. Yani buradayken fırsatlar sonsuz! 

Yaz 2018 Première Vision bir dizi trend tarzı sundu. İşte etkinlik boyunca öne çıkan birkaç tanesine örnek: 

• Metalik Parlaklık

• Güçlü bireyselleştirme, bazen zehirli ve rahatsız edici

• Endüstriyel bir şiirsellik

• Ciddi ve tutkulu

• Sofistike ve seçici 

Etkinlik, kişisel ifadenin sınırlarını acayip fikirli ve fantastik bir noktaya kadar taşıdı; öte yandan aşırı derecede kişiselleştirmenin daha iyi bir yolu olabilir mi?

Çevre dostu ve sürdürülebilir malzemeler ve üretim de Première Vision’da güçlü bir varlığa sahip olmaya devam etti. Temsil edilen birçok şirketin değerleriyle eşleşen fabrika ve üreticilerle çalışma imkânı, etkinliğin öne çıkan ve anahtar çekim etkenlerinden olmaya devam ediyor.

Bu yıl benim için özellikle heyecan verici olan, Uludağ İhracatçılar Birliği liderliğinde Türk Kumaş Tedarikçileri tarafından düzenlenen güzel trend alanı ve Türk snack barı oldu. Bu alan, katılımcıların toplanması için en popüler yerlerden birine dönüştü. Türk kumaşları, tekstil ve Türk mutfağının sergilenmesi ve tanıtımı ile dostlarımın Türkiye’nin sanatsal ve kültürel mirasını paylaşma fırsatını yakaladığını görmek beni çok memnun etti.

Bu yılki etkinlikte devlet destekli şirketlerin yükselişe geçtikleri çok belirgindi. Devlet kurumları, şirketlerini ve sektörlerini oldukça uzun bir zamandır görmediğim bir şekilde destekliyorlar. Özellikle Japonya ve Çin bu türden bir destekten faydalanmaktadır. Texworld’de, 19 farklı ülkeden yaklaşık 840 katılımcı, kumaşlar, hazır giyim ve ev tekstili konularından konuşuyordu. Bunların yarısı Asya’dan ve 350’den fazlası da Çin’dendi. Çin’in Shenzhen İç Giyim Derneği etkinlik için New York’taydı ve iç çamaşırı koleksiyonunu sergilemek için bir defile düzenledi. Ve ilk defa tekstil üreticilerinden bir heyet göndererek Özbekistan da bu etkinlikte yer aldı. 

Texworld bir iletişim ağı kurmak için harika bir yerdir. Tedarikçiler, müşteriler ve potansiyel müşterilerle buluşmak için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden buraya akın eder. Her yıl Première Vision ve Texworld’u dört gözle bekliyorum çünkü birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Her ikisinde de ilham alabiliyor; yenilikleri, trendlerin neler olduğunu ve moda dünyasında mevcut zorluklarını öğrenebiliyorum.

Texworld bir iletişim ağı kurmak için harika bir yerdir. Tedarikçiler, müşteriler ve potansiyel müşterilerle buluşmak için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden buraya akın eder. Her yıl Première Vision ve Texworld’u dört gözle bekliyorum çünkü birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Her ikisinde de ilham alabiliyor; yenilikleri, trendlerin neler olduğunu ve moda dünyasında mevcut zorluklarını öğrenebiliyorum.

Texworld’da bu yıl Local Loftolarak adlandırılan yeni bir ekleme vardı. Etkinliği yürüten kişilere göre, pek çok katılımcı, minimumlar sağlayan yurt içi ve yerel kaynaklı üretim tesislerini aramaya geliyor. Bu nedenle Local Loft, yerel giyim fabrikalarını, girişimcileri ve hizmetleri öne çıkarmak için yaratılmış. The Loft, sahnesi olan ve yerel temsilcilerle dolu büyük ve davetkar bir açık alandı. Fabrika temsilcileri ve konfeksiyon imalatçılarının yanı sıra alıcılar ve girişimciler de vardı. Toplamda, 7.000’in üzerindeki giysilik kumaşı alıcısı, moda firması, Ar-Ge uzmanı ve tasarımcı, etkinlik katılımcılarına büyük bir oranda kapasite sundu.

Texworld’ün diğer önemli noktaları arasında:

·        Resource Row – etkinliğin, tüm katılımcılara iş geliştirme araçları, geri dönüşüm çözümleri, trend tahmincileri ve tekstil eğitim materyalleri gibi ücretsiz endüstri kaynakları sağlayan bir alanı

·        Keşiflere, süslemelere ve aksesuarlara odaklanma

·        Tüketimi azaltma fikrine daha yakından bakmak

·        Microplastikler 

Première Vision New York ve Texworld NYC takvimimde her zaman özel bir yere sahiptir. Bu yıl iki etkinlik de oldukça güçlüydü. 2019 için sabırsızlanıyorum! 

AFK Strategies, stratejiler oluşturmanıza ve ABD’deki müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için burada. Sadece satın almayın. Deneyimleyin.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve ABD’de ortak olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla şirketlerin mesleki zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, yerel düzeyde ABD’deki Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ’ler) büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD’li şirketlerin büyümesine de yardımcı olmaktadır. Hizmetler üç temel alanı kapsar: İş geliştirme, Tedarik zinciri yönetimi ve Marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile irtibata geçebilirsiniz.Leave a Reply