Geçtiğimiz Temmuz ayında müşterilerim ve ben her yaz olduğu gibi Manhattan’daki en sevdiğim yaz programlarından ikisine katıldık.

2000 yılında piyasaya sürülen Première Vision, moda profesyonellerini kültür ve inovasyondaki en son gelişmelerden haberdar etmek için çalışmaya devam ediyor. Yaratıcı tekstiller ve yüzey tasarımları için en iyi uluslararası gösterilerden biridir. Seminerler ve konuşmacılar (Akıllı Sohbetler) var ve tüm etkinliğin sadece sevdiğim çekici bir eğitim havası var.

Deri, Aksesuar, Tasarım, Kumaş ve İmalat/İplik/Örgü beş endüstri sektöründen uluslararası temsilciler, en iyi ve en parlak Kuzey Amerika moda profesyonelleriyle bağlantı kurmak için Pier 94’e iniyor. En iyi uluslararası tabakçılar, kürkçüler ve üreticiler var. Dünyanın önde gelen değirmenleri insanlarını gönderiyor. Dünyanın dört bir yanından özenle seçilmiş ve incelenmiş stüdyolar, en son tekstil desen ve tasarım koleksiyonlarını sergilemek için geliyor. Sipariş yazarları ve üreticiler yüz yüze görüşebilir. Fırsatlar sonsuzdur.

Yaz 201\8 Première Vision bir dizi trend stil sundu. İşte etkinlik boyunca öne çıkanlardan bazıları:

· Metalik parlaklık

· Güçlü kişiselleştirme, bazen toksik ve rahatsız edici

· Endüstriyel şiirsel

· Ciddi ve tutkulu

· Sofistike ve eklektik

Gösteri, kişisel ifadenin sınırlarını kaprisli ve fantastik noktaya kadar zorladı – ve bir dereceye kadar aşırı kişiselleştirme elde etmenin daha iyi bir yolu var mı?

Çevre dostu ve sürdürülebilir malzeme ve üretim de Première Vision’da güçlü bir şekilde varlığını sürdürmeye devam etti. Temsil edilen birçok şirketin değerlerine uyan değirmenler ve üreticilerle çalışma yeteneği, etkinliğin önemli bir cazibesi ve çekiciliği olmaya devam ediyor.

Bu yıl beni özellikle heyecanlandıran, Uludağ İhracatçı Birlikleri öncülüğünde Türk Kumaş Tedarikçileri tarafından düzenlenen birbirinden güzel trend alanı ve Türk snack barı oldu. Katılımcıların toplandığı en popüler yerlerden biri olduğu ortaya çıktı. Türk kumaşları, tekstilleri ve mutfağının sergilenmesi ve sunumuyla arkadaşlarımın Türkiye’nin sanatsal ve kültürel mirasını paylaşma fırsatına sahip olduğunu görmek beni çok mutlu etti.

Bu yılki şovlarda, devlet destekli şirketlerin oyunlarını gerçekten yükselttiği açıktı. Devlet kurumları, şirketlerini ve sektörlerini uzun zamandır görmediğim bir şekilde destekliyor. Devlet kurumları, şirketlerini ve sektörlerini uzun zamandır görmediğim bir şekilde destekliyor. Texworld’de 19 farklı ülkeden kumaş, hazır giyim ve ev tekstili konularını konuşan yaklaşık 840 katılımcı vardı. Bunların yarısı Asya’dan ve 350’den fazlası Çin’dendi. Çin’in Shenzhen İç Giyim Derneği şehri, etkinlik için New York’taydı ve samimi kıyafetlerini sergilemek için bir podyuma ev sahipliği yaptı. Özbekistan da ilk kez tekstil üreticilerinden oluşan bir heyet göndererek katıldı.

Texworld ağ kurmak için harika bir yerdir. Tedarikçiler, müşteriler ve benzer şekilde potansiyel müşterilerle buluşmak için dünyanın dört bir yanındaki ülkelerden gelmektedir. Première Vision ve Texworld’ü her yıl sabırsızlıkla bekliyorum çünkü birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. İkisi arasında ilham alabilirim; Nelerin yeni, nelerin trend olduğunu ve moda dünyasındaki mevcut zorlukların neler olduğunu öğrenin.

Bu yıl Texworld’e yeni bir ekleme, Local Loft adlı bir şeydi. Etkinliği yöneten kişilere göre, birçok katılımcı düşük minimumlar sağlayan yerli ve yerel kaynaklı üretim tesisleri aramaya geliyor. Bu nedenle Local Loft, yerel hazır giyim fabrikalarını, müteahhitleri ve hizmetleri vurgulamak için oluşturuldu.

Loft, sahnesi olan ve yerel temsilcilerle dolu geniş ve davetkar bir açık alandı. Fabrikalardan temsilciler ve giysi üretim hizmetleri ile birlikte alıcılar ve müteahhitler vardı. Toplamda 7.000’den fazla hazır giyim kumaş alıcısı, moda firması, Ar-Ge uzmanı ve tasarımcı, etkinlik katılımcılarına bir miktar kapasitede hazır bulundu.

Texworld’ün öne çıkan diğer özellikleri:

· Resource Row – tüm katılımcılar için iş geliştirme araçları, geri dönüşüm çözümleri, trend tahmincileri ve tekstil eğitim materyalleri gibi ücretsiz endüstri kaynakları sağlayan etkinlik alanı

· Bulgulara, süslemelere ve aksesuarlara odaklanın

· Tüketim azaltma fikrine daha yakından bakın

· Mikroplastikler

Première Vision New York ve Texworld NYC takvimimde her zaman özel bir yere sahiptir. Bu yıl iki gösteri özellikle güçlüydü. 2019 için sabırsızlanıyorum!

AFK Stratejileri, stratejiler oluşturmanıza ve ABD’deki müşterilerinizle bağlantı kurmanıza yardımcı olmak için burada. Sadece satın almayın. Tecrübe etmek.

AFK Strategies Inc., ortaklarımıza Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ortakları olarak hizmet vermeyi taahhüt eden butik bir stratejik danışmanlık ve iş geliştirme şirketidir. AFK danışmanlık hizmetleri, şirketlerin kapsamlı bir küresel uzmanlık aracılığıyla iş zorluklarını belirlemelerine ve çözmelerine yardımcı olur. Şirket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) yerel düzeyde büyümesine yardımcı olurken, aynı zamanda Çin ve Türkiye’deki ABD şirketlerinin büyümesine de yardımcı oluyor. Hizmetler üç temel alanı kapsıyor: iş geliştirme, tedarik zinciri yönetimi ve marka geliştirme. Daha fazla bilgi için AFK Strategies Inc. ile iletişime geçin.Leave a Reply